^Powrót na górę
foto1

Tłusty czwartek - pieczemy oponki

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

Zgodnie z tradycją, która mówi, że tego dnia należy zjeść "coś tłustego", aby zapewnić sobie dobrobyt w dalszym życiu, podopieczni Naszego Domu rozkoszowali się pysznymi pączkami i oponkami. Wypieki te zostały przygotowane przez naszych podopiecznych pod okiem terapeutów, w ramach treningu kulinarnego.
Po uczcie dla podniebienia przyszła pora na zabawę taneczną z konkursami, którą zakończyliśmy okres karnawału.

Czytaj więcej...

Zabawa walentynkowo-karnawałowa

20 lutego 2014 r. miała miejsce w naszym Domu długo oczekiwana zabawa walentynkowo-karnawałowa. Na zaproszenie Pani Kierownik udział w imprezie wzięli Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Opiekunami. Wspólny taniec przeplatany był bardzo ciekawymi konkursami i radosnymi zabawami. Odbyły się także wybory na Królową i Króla balu - parę, która w opinii jury zaprezentowała się najlepiej tańcząc do trzech różnych utworów. W przerwie udaliśmy się na pyszny poczęstunek przygotowany przez Podopiecznych w pracowni kulinarnej.
Dziękujemy Uczestnikom WTZ za przybycie i wspaniałą zabawę. Czekamy już na następne podobne spotkania, które są okazją dla naszych Podopiecznych do nawiązywania nowych kontaktów i dają możliwość integracji.

Czytaj więcej...

Wystawa "Malarskie fascynacje"

3 lutego br. Podopieczni naszego Domu udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, by zwiedzić wystawę plastyczną „Malarskie fascynacje”. Prezentowana wystawa jest zbiorem obrazów autorstwa młodych uczennic z Tarnowa. Artystki malują dopiero od kilku lat, a już mogliśmy podziwiać piękne efekty ich pracy.
Wszyscy Podopieczni po powrocie do placówki, zainspirowani sztuką malarstwa, przystąpili do tworzenia własnych dzieł.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"

30 stycznia 2014 roku w Auli Domu Katechetycznego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się  Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń", w którym udział wzięli Podopieczni Placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie, ich opiekunowie i rodzina, a także zaproszeni goście.

 

Czytaj więcej...