^Powrót na górę
foto1

Pracownie

Pracownia kulinarna i gospodarstwa domowego

Podczas zajęć uczestnicy uczą się przygotowywać proste posiłki, takie jak : kanapki, sałatki warzywne i owocowe, zupy, dania z ryżu, makaronu, kaszy. Uczymy korzystania z urządzeń i sprzętów AGD takich jak: kuchenka mikrofalowa, toster, gofrownica, blender, robot kuchenny, zmywarka do naczyń. Zwracamy szczególną uwagę na estetyczne przygotowanie i spożywanie posiłków, nakrywanie do stołu, sprzątanie po posiłku, kulturalne zachowanie się przy stole, poznawanie przepisów kulinarnych, dobór artykułów spożywczych oraz wdrażamy zasady zdrowego odżywiania się.

Galeria zdjęć z pracowni kulinarnej i gospodarstwa domowego


Pracownia rękodzieła i plastyki

Na zajęciach usprawniamy uczestników manualnie poprzez wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami i materiałami: malujemy kredkami, farbami plakatowymi, akwarelowymi, olejnymi, farbami do szkła, modelujemy w plastelinie, modelinie, masie solnej, masie papierowej. Wykonujemy kartki okolicznościowe, ozdabiamy szklane naczynia, uczymy układania kwiatów z liści, stosujemy technikę origami. Każda z tworzonych prac jest wyjątkowa. Bierzemy udział w różnych konkursach plastycznych. Na zajęciach wyrażamy siebie, nasze emocje i uczucia.
W pracowni tej doskonalimy umiejętności manipulacyjne – tworzymy kompozycje kwiatowe na płótnie z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów takich jak cekiny, koraliki. Doskonalimy umiejętności szycia ręcznego i na maszynie. Tkamy ozdobne motywy ściegiem gobelinowym i metodą krzyżykową, wykonujemy prace z filcu.