^Powrót na górę
foto1

Wycieczka do Zalipia

W dniu 26 sierpnia 2013 r. uczestnicy ŚDS w Oleśnicy korzystając ze słonecznej pogody wybrali się wraz z opiekunami na kolejną wycieczkę edukacyjną, tym razem do Zalipia do gospodarstwa Państwa Elżbiety i Wiesława Trójniak, gdzie powstała całoroczna szopka. Podopieczni oprócz szopki mieli możliwość zobaczyć ekspozycję kultury materialnej Powiśla Dąbrowskiego tj. przedmioty użytku codziennego używane w dawnym gospodarstwie na powiśle m. in. żarna, mietlice, cierlice, pociotek, niecki, cepy, prasy do sera, maślniczki, kołowrotek itp.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Muzeum Drogownictwa

W dniu 19 lipca 2013 r. uczestnicy pojechali na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Pobyt w tym miejscu uświadomił podopiecznych, w jaki sposób powstają drogi, mosty oraz jak działają przyrządy do pomiaru dróg. Mieli również okazję zobaczyć służbowe mundury pracowników drogownictwa, fotografie, dokumenty, świadectwa, a także medale i odznaczenia. Na zewnątrz budynku w czasie spaceru wzdłuż alejek, podopieczni zwiedzili zlokalizowany na niewielkim wzniesieniu Skansen Maszyn Drogowych. Mogli zobaczyć różnego rodzaju unikalne maszyny oraz urządzenia pomocne w budowie dróg. Wzbogaceni wiedzą na temat budowy dróg, zmęczeni ale zadowoleni powrócili do codziennych zajęć.

Czytaj więcej...

Wizyta

W dniu 11.04.2013 r. odwiedziła ŚDS Pani Bernadetta Stypinski-Miś, która pochodzi z naszego rejonu, a na co dzień mieszka i pracuje w Szwajcarii.
Pani Bernadetta ufundowała wyposażenie do pracowni rehabilitacyjnej w postaci: leżanki do ćwiczeń, tablicy do ćwiczeń manualnej ręki oraz przyrządów treningowych stepper i orbitrek. Jesteśmy bardzo wdzięczny za okazany dar serca, a przekazany sprzęt będzie wykorzystywany w trakcie rehabilitacji ruchowej podopiecznych.

Czytaj więcej...

Z otwarcia

28 lutego 2013 r. był dniem, kiedy nastąpiło oficjalne otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, który funkcjonuje od początku grudnia ubiegłego roku. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w oleśnickiej Kaplicy, po czy wszyscy zaproszeni goście oraz uczestnicy przeszli do budynku byłej szkoły podstawowej w Oleśnicy, który po wyremontowaniu i przystosowaniu go do potrzeb osób niepełnosprawnych jest od trzech miesięcy siedzibą ŚDS. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Prezes Stowarzyszenia Pomocna Dłoń Krzysztof Kaczmarski, Kierownik placówki Irena Kawa, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec i Ksiądz Proboszcz dąbrowskiej parafii Stanisław Cyran, który po oficjalnej części uroczystości poświęcił wszystkie sale budynku. Posługując się słowami Jana Pawła II podopieczni ŚDS przygotowali krótką część artystyczną. Występ uświetnił jeden z podopiecznych prezentując swój talent muzyczny, rapując piosenkę odzwierciedlającą nastrój i pracę Domu.

Czytaj więcej...