^Powrót na górę
foto1

Zajęcia w bibliotece

W dniu 11 września 2013 r. uczestnicy ŚDS w Oleśnicy udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzięki tej wizycie poznaliśmy jak funkcjonuje biblioteka oraz w jaki sposób korzystać ze zgromadzonych tam zbiorów. Oglądnęliśmy także bieżącą wystawę fotografii „Południe Francji” autorstwa Zofii Zalewskiej. Sporo radości sprawił uczestnikom pobyt w dziale dla dzieci, gdzie wszyscy mogli wrócić do dziecięcych lat i spędzić miło czas korzystając z ciekawych gier.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Zalipia

W dniu 26 sierpnia 2013 r. uczestnicy ŚDS w Oleśnicy korzystając ze słonecznej pogody wybrali się wraz z opiekunami na kolejną wycieczkę edukacyjną, tym razem do Zalipia do gospodarstwa Państwa Elżbiety i Wiesława Trójniak, gdzie powstała całoroczna szopka. Podopieczni oprócz szopki mieli możliwość zobaczyć ekspozycję kultury materialnej Powiśla Dąbrowskiego tj. przedmioty użytku codziennego używane w dawnym gospodarstwie na powiśle m. in. żarna, mietlice, cierlice, pociotek, niecki, cepy, prasy do sera, maślniczki, kołowrotek itp.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Muzeum Drogownictwa

W dniu 19 lipca 2013 r. uczestnicy pojechali na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Pobyt w tym miejscu uświadomił podopiecznych, w jaki sposób powstają drogi, mosty oraz jak działają przyrządy do pomiaru dróg. Mieli również okazję zobaczyć służbowe mundury pracowników drogownictwa, fotografie, dokumenty, świadectwa, a także medale i odznaczenia. Na zewnątrz budynku w czasie spaceru wzdłuż alejek, podopieczni zwiedzili zlokalizowany na niewielkim wzniesieniu Skansen Maszyn Drogowych. Mogli zobaczyć różnego rodzaju unikalne maszyny oraz urządzenia pomocne w budowie dróg. Wzbogaceni wiedzą na temat budowy dróg, zmęczeni ale zadowoleni powrócili do codziennych zajęć.

Czytaj więcej...

Wizyta

W dniu 11.04.2013 r. odwiedziła ŚDS Pani Bernadetta Stypinski-Miś, która pochodzi z naszego rejonu, a na co dzień mieszka i pracuje w Szwajcarii.
Pani Bernadetta ufundowała wyposażenie do pracowni rehabilitacyjnej w postaci: leżanki do ćwiczeń, tablicy do ćwiczeń manualnej ręki oraz przyrządów treningowych stepper i orbitrek. Jesteśmy bardzo wdzięczny za okazany dar serca, a przekazany sprzęt będzie wykorzystywany w trakcie rehabilitacji ruchowej podopiecznych.

Czytaj więcej...