^Powrót na górę
foto1

Szkolenie pt. "Rehabilitacja społeczno – zawodowa osób niepełnosprawnych intelektualnie i psychicznie chorych" dla Pracowników naszego ŚDS

Dnia 8 lutego br. w Naszej Placówce zorganizowane zostało szkolenie dla Pracowników trzech jednostek: ŚDS z Oleśnicy, ŚDS z Dąbrowicy oraz WTZ z Dąbrowy Tarnowskiej pt. " Rehabilitacja społeczno – zawodowa osób niepełnosprawnych intelektualnie i psychicznie chorych"
Szkolenie przeprowadziła pani Olga Nowicka z Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie.
Podczas szkolenia poruszona została problematyka pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i psychicznie chorymi. Ukazane zostały metody diagnozowania Podopiecznych, motywowania do działania i aktywności zawodowej oraz przedstawione zostały elementy terapii zachowań niepokojących.

Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestniczący otrzymali certyfikaty.

Czytaj więcej...

Uczestnicy ŚDS z wizytą w Starostwie Powiatowym

5 lutego sześcioosobowa grupa Uczestników Naszego Domu wraz z opiekunem udała się z wizytą do Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.
Spotkanie odbyło się w sali audytoryjnej, gdzie zostaliśmy przywitani przez Zastępcę Starosty Pana Marka Kopię oraz Zastępcę Naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Pana Grzegorza Olearczyka.
Podopieczni z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą walory gospodarcze i kulturowe Powiatu Dąbrowskiego, a także z uwagą wysłuchali wykładu na temat struktury organizacyjnej oraz kompetencji Samorządu Powiatu Dąbrowskiego. Następnie mogli zadać pytania na nurtujące ich tematy, na które otrzymali rzetelne odpowiedzi od Pana Wicestarosty.
Na koniec spotkania Uczestnicy otrzymali drobne upominki promujące Powiat Dąbrowski.

Czytaj więcej...

Tłusty czwartek w Naszym Domu

Tłusty czwartek – to najsłodszy dzień karnawału. Jak sama nazwa wskazuje świętowanie tłustego czwartku polega na solidnym objadaniu się wszelkiego rodzaju smakołykami i słodkościami. Nasi Podopieczni wraz z Terapeutami również nie odmówili sobie tej słodkiej przyjemności. W pracowni kulinarnej oddali się fantazji wypieków. Po przygotowaniu ciasta wypiekali: pączki, oponki oraz faworki.

Zwieńczeniem była wspólna uczta, gdzie wszyscy zajadali się do syta, nie zważając na kalorie. Aż by się chciało, by Tłusty Czwartek był codziennie.

Czytaj więcej...

Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"

Jak co roku Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" zorganizowało spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin oraz zaproszonych gości. Impreza odbyła się 3 lutego w Auli Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.
Na spotkanie przybyli: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, ks. Proboszcz dąbrowskiej parafii Stanisław Cyran, Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat, Dyrektor PCPR-u Agnieszka Anioł - Głuszek, Z-ca Dyrektora PCPR-u Maria Smolicha, Wojt Gminy Olesno Witold Morawiec, Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego Joanna Ohratka a także kierownicy trzech jednostek Stowarzyszenia:Irena Kawa - Kierownik ŚDS w Oleśnicy, Ryszard Micek - Kierownik WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Marcin Grabka – p.o.Dyrektora ORW w Szarwarku.
Prezes Stowarzyszenia Krzysztof Kaczmarski przywitał wszystkich przybyłych gości, a następnie poprosił ks. Proboszcza Stanisława Cyrana o pobłogosławienie opłatków.
Uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie jasełkowe pod tytułem "Rodzi sie Miłość" przygotowane przez Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy.
O słodki poczęstunek, gorące danie, napoje i owoce zadbali : Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy, Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Szarwarku oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej – placówki działające przy Stowarzyszeniu.
Na zakończenie spotkania opłatkowego podopiecznym Stowarzyszenia wiele radości oraz uśmiechu sprawiły paczki ufundowane przez Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej oraz zabawa taneczna.