^Powrót na górę
foto1

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"

30 stycznia 2014 roku w Auli Domu Katechetycznego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się  Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń", w którym udział wzięli Podopieczni Placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie, ich opiekunowie i rodzina, a także zaproszeni goście.

 

Czytaj więcej...

Występ grupy teatralnej

W dniu 24 stycznia 2014 r. w ŚDS w Oleśnicy odbył się spektakl pt. "Magiczna księga" w wykonaniu artystów z Teatru Edukacji i Profilaktyki  "MASKA" z Krakowa.
Spektakl opowiadał historię małego króliczka, który był bardzo nieszczęśliwy, ponieważ rodzice wymagali od niego czytania książek. Królik uważał to za stratę czasu.  Pewnego dnia znalazł magiczną  księgę i z nudów postanowił przeczytać bajki, które się w niej znajdowały. W ten sposób  poznaje wiele historii m.in. „Dziewczynki z zapałkami”, „Jasia i Małgosi” oraz „Żabiego króla”. Aktorzy z teatru „Maska” w wesoły i przystępny sposób pokazali, że czytanie książek może być bardzo dobrą i ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Czytaj więcej...

Wizyta grupy kolędniczej

17 stycznia 2014 r. do Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy przybyła grupa kolędnicza składająca się z uczennic Publicznego Gimnazjum  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej pod kierunkiem Pani mgr Elżbiety Sytoń. Mieliśmy okazję posłuchać pięknego śpiewu i włączyć się we wspólne kolędowanie. Była to już kolejna wizyta grupy uczniów z pobliskiego Gimnazjum, którzy chętnie nas odwiedzają, by swoimi występami sprawiać dużo radości naszym Podopiecznym.

Czytaj więcej...

Wizyta duszpasterska

W dniu 17 stycznia 2014 r. w ramach kolędy duszpasterskiej odwiedził nasz Dom Kapelan Osób Niepełnosprawnych ksiądz mgr Dariusz Grochola. Wizyta rozpoczęła się od wspólnej modlitwy i pobłogosławienia Pracowników oraz Podopiecznych, po czym mogliśmy porozmawiać o naszych codziennych zajęciach, problemach i radościach. Spotkanie zakończyło się śpiewaniem kolęd, a każdy z Uczestników otrzymał pamiątkowy obrazek.

Czytaj więcej...