^Powrót na górę
foto1

Wycieczka do Zamku "Stara Baśń" w Grybowie

24 maja br. Podopieczni Naszego Domu wraz z Panią dyrektor Ireną Kawa i Terapeutami odwiedzili Zamek „Stara Baśń”, który został wybudowany w malowniczym mieście Grybów. Jest to miejsce utrzymane w klimacie staropolskiego zamku z czterometrowym murem połączonym z dwoma basztami.
Nastrój Starej Baśni dodatkowo podkreślają pieczołowicie dobrane elementy wystroju, starodawne przyrządy i eksponaty, które chociaż na chwile pozwoliły przenieść Nas do tamtych czasów.

Podopieczni z zapartym tchem słuchali pradawnych legend, dowiedzieli się co to jest rekonstrukcja budowli oraz jak wyglądały zwyczaje ludzi mieszkających w starodawnych czasach. Odwiedzili wiele zakamarków zamku, a z każdym z nich związana była magiczna historia.
Do głównych atrakcji można zaliczyć: wyszukiwanie smoków, przebudzenie Smoka Grynbosa. tajemnica wieży księżniczek, wcielanie się w różne postaci przy pomocy rekwizytów i strojów, zapoznanie sie z legendą podziemnego miasta z ukrytym skarbem Czyngis Chana, strzelanie z łuku oraz pieczenie podpłomyków. Bardzo przyjemnym punktem podczas zwiedzania Zamku, były tańce przy dźwiękach muzyki z tamtej epoki a także nowoczesne.
Po trudach aktywnego i pełnego niespodzianek zwiedzania Zamku zakupiliśmy pamiątki, po czym udaliśmy się na pyszny obiad do Restauracji Słoneczne Tarasy. Wspólny czas spędzony na Zamku upłynął nam w miłej i przyjaznej atmosferze.
Bardzo serdecznie dziękujemy Właścicielom i Pracownikom Zamku Stara Baśń w Grybowie za iście królewskie przyjęcie. Dziękujemy!