^Powrót na górę
foto1

PAPIEŻ JAN PAWEŁ II – PIELGRZYM, PODRÓŻNIK, ZAPAMIĘTANY PRZEZ CAŁY ŚWIAT

"JESZCZE BĘDZIE PIĘKNIE, MIMO WSZYSTKO.
TYLKO ZAŁÓŻ WYGODNE BUTY, BO MASZ DO PRZEJŚCIA CAŁE ŻYCIE. "
JAN PAWEŁ II

W dniu 17 października w naszym Domu obchodziliśmy 45 rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Z tej okazji gościliśmy Grupę Charytatywną „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” z Bolesławia, która wraz z Opiekunami zaprezentowali przedstawienie nawiązujące do podróży Papieża Polaka. Zapalając wspólnie światło pamięci rozpoczęliśmy wspólne świętowanie.
W czasie spotkania rozdano okazjonalne podarunki Podopiecznym oraz podziękowania i drobne upominki zaproszonym Gościom. Uroczystość zakończyło wspólne kosztowanie kremówek papieskich, które było wspaniałą okazją do integracji uczniów z osobami niepełnosprawnymi.
Dziękujemy Pani Magdalenie Karczmarczyk za koordynację spotkania oraz Pani Marii Smoła za opiekę a także Pani Ewelinie Dymon,  Pani Mirosławie Kmieć, Księdzu Sylwestrowi Taraszce za przygotowanie przedstawienia.

https://www.youtube.com/watch?v=qteQODYQDi4

Czytaj więcej...

Jesienne wianuszki

Garść kreatywności, spora dawka wyobraźni, szczypta radości i mnóstwo pomysłów to sposób by stworzyć coś naprawdę ciekawego. Zobaczcie sami.

Czytaj więcej...

9 października - Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego oraz Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów

Święto takie jak to zachęca do refleksji nad tym odchodzącym w przeszłość sposobie komunikowania. Dziś łatwiej jest wysłać SMS-a lub e-maila, niż kopertę z kolorowym znaczkiem i ręcznie napisaną kartką w środku.
W ramach obchodzonego Święta Nasi Podopieczni uczestniczyli w prelekcji połączonej z praktyką, gdzie mogli przypomnieć sobie w jaki sposób adresuje się listy, wypełnia dymki pocztowe oraz jak wielką przyjemność może sprawić list napisany własnoręcznie do osób bliskich, rodziny czy przyjaciół oraz wysłać go samodzielnie na Poczcie.

Czytaj więcej...