^Powrót na górę
foto1

Wycieczka do Zatorlandu

Dnia 2 września br. Podopieczni Naszej Placówki wraz z Panią Dyrektor Ireną Kawa i Terapeutami wybrali się na wycieczkę do ZATORLANDU, do krainy dinozaurów w Zatorze. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Na początku przenieśliśmy się do czasów starożytnej Grecji  w Parku Mitologii. Mogliśmy poznać mity o greckich bogach, herosach, przepływając obok nich na tramwaju wodnym. Oglądnęliśmy również film w kinie 3D. Dużą atrakcją było także zwiedzanie domu do „góry nogami”. Ostatnim punktem zwiedzania był  Park Owadów.
Podsumowaniem naszej wycieczki był pyszny obiad w Karczmie River Park.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

Cześć i chwała Bohaterom! Pamiętamy, wspominamy, oddajemy cześć... 83 rocznica wybuchu II wojny światowej.

Wojna ta była największym konfliktem w dziejach ludzkości. Społeczność Naszego Domu jak co roku wspomina, upamiętnia praz oddaje hołd pomordowanym i poległym w najstraszliwszej wojnie XX wieku. W ramach zajęć terapeutycznych Nasi Podopieczni zdobyli sporą porcję wiedzy historycznej, czytali poezję wojenną, dzielili się wspomnieniami z wydarzeń przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dopełnieniem tego dnia było oglądanie filmu dokumentalnego pt.: "Enigma". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prezentującej tą historyczną lekcję w Naszej Placówce.

Czytaj więcej...

Zajęcia sensoryczne

W tym tygodniu Nasi Podopieczni uczestniczyli w zajęciach sensorycznych z wykorzystaniem maty wodnej - dzięki temu połączyli w jedno dobrą zabawę i edukację. Mata wspomaga rozwój koncentracji, koordynacji ruchowej, precyzji oraz kreatywności, dając przy tym wielką radość.

Czytaj więcej...