^Powrót na górę
foto1

Kreatywne zajęcia z wykorzystaniem chrupek kukurydzianych

Kiepska pogoda jeszcze bardziej sprawia, że szukamy dla naszych Podopiecznych interesujących zajęć terapeutycznych. Dzisiaj Podopieczni podjęli kreatywne wyzwanie z użyciem chrupek kukurydzianych. Wspieranie rozwoju motoryki małej, rozwijanie wyobraźni, świetna twórcza zabawa, trochę łasuchowania i dużo radości – tak właśnie wyglądały nasze dzisiejsze zajęcia terapeutyczne.

Czytaj więcej...

Udział w Wielkim Odpuście ku czci Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie

W dniu 13.09.2022r. Podopieczni Naszego Domu wraz z Panią Dyrektor Ireną Kawa, Terapeutami i Rodzicami uczestniczyli w Wielkim Odpuście ku czci Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie, który w tym roku przebiega pod hasłem „O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za mani, którzy się do Ciebie uciekamy"
Podczas uroczystej Mszy Świętej dla chorych, Uczestnicy zostali namaszczeni olejami świętymi oraz przyjęli błogosławieństwo chorych.

Czytaj więcej...

Dzień Urody w naszym Domu

Dzień dobry, dzień dobry nasi Obserwujący! W Oleśnicy nie zwalniamy tempa, a to za sprawą Międzynarodowego Dnia Urody. Co tu dużo mówić - nasze pracownie zamieniły się dziś w jeden wielki salon kosmetyczno-fryzjerski, z bogatą ofertą zabiegów upiększających. Nasi Podopieczni oddali się w ręce Terapeutów, którzy zadbali o ich piękno zewnętrzne, jednocześnie sprawiając, że poczuli się Oni ważni, wyjątkowi, piękni i szczególnie w tym dniu zrelaksowani. Niespodzianką dla nas była wizyta Pani Agaty Sytoń, kosmetyczki, która wykonała profesjonalny makijaż dzienny.

Czytaj więcej...

„Zrób to sam” - czyli kreatywnie na co dzień!

Potrzeba rozwijania zdolności twórczych Naszych Podopiecznych jest ogromna - dlatego tak chętnie i z pełnym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach plastyczno- technicznych. W tym tygodniu postanowili własnoręcznie wykonać przepiękne przyborniki na długopisy oraz akcesoria biurowe. Przy pomocy poznawanych technik, zasobu różnorodnych materiałów w oryginalny sposób ozdobili strefę, w której uczestniczą w zajęciach terapeutycznych. Radość z uzyskanych efektów była bezcenna.

Czytaj więcej...