^Powrót na górę
foto1

Międzynarodowy Dzień Czekolady

Mleczna, ciemna a może nadziewana lub z orzechami? Każda jest dobra dziś w naszej placówce obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czekolady. 

Z tej okazji "Słodkiego, miłego życia...." życzy ŚDS Oleśnica

Czytaj więcej...

Warsztaty plastyczne

„Ziemia śmieje się kwiatami” Ralph Waldo Emerson

Z tą myślą rozpoczęliśmy warsztaty plastyczne, w czasie których Podopieczni rozwijali swoją twórczą kreatywność, zdolności plastyczne, a także, przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej, odzyskiwali wewnętrzny spokój, wentylując negatywne emocje.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zdrowia

 

W dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obrębie zdrowia publicznego na świecie. W tym roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem  „Moje zdrowie, moje prawo”.
Z tej okazji w Naszej Placówce gościliśmy Panią inż. Ewę Ujek Starszego Asystenta Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, która podkreślała, że dbanie o nasze zdrowie jest niezwykle ważne, ponieważ wpływa na jakość życia i długość jego trwania. Istnieje wiele sposobów, aby zadbać o swoje zdrowie – od regularnej aktywności fizycznej po zbilansowaną dietę i odpowiedni sen. Przestrzeganie podstawowych zasad żywieniowych pomoże utrzymać dobre samopoczucie oraz uniknąć chorób i problemów ze zdrowiem w przyszłości.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Ewie za udzielenie cennych wskazówek.

Czytaj więcej...