^Powrót na górę
foto1

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EDUKACYJNEGO „PSZCZÓŁKI” W NIEZWOJOWICACH


7 września 2023r. Podopieczni Naszego Domu wraz z Panią dyrektor Ireną Kawą, Terapeutami i Opiekunami udali się do Gospodarstwa Edukacyjnego „Pszczółki” w Niezwojowicach, prowadzonego przez panią Agnieszkę Król i jej rodziców. Wyjazd odbył się w ramach realizacji zadania pn.: "Promocja zdrowia i zdrowego stylu życia wśród Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy" oraz dofinansowaniu ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego.
Uczestnicy wycieczki uczestniczyli w warsztatach plastycznych oraz kulinarnych. Ogromną atrakcją było robienie i pieczenie przepysznych, drożdżowych rogalików nadziewanych konfiturami. Podczas, gdy rogaliki się piekły, Podopieczni oglądali różnego rodzaju rośliny ogrodowe, mogli zobaczyć ule, w których pracowały pszczoły oraz dowiedzieli się, z czego i jak powstaje miód.

Czytaj więcej...

Kamienne opowieści

Tak niewiele trzeba, aby z zebranych kamyków stworzyć ciekawe, niezwykłe obrazki, które mogą być elementem ciekawej historii czy opowieści. Nasi Podopieczni w Pracowni Rękodzieła i Plastyki puścili wodze swojej wyobraźni, kreatywności i stworzyli coś naprawdę fajnego.

Czytaj więcej...