^Powrót na górę
foto1

Spotkanie z Policjantami

W dniu dzisiejszym dąbrowscy Policjanci,  sierż. sztab. Jadwiga Schab i asp. Sztab. Marek Sołtys przeprowadzili pogadankę o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. W trakcie spotkania Podopieczni mieli okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do placówki, w miejscach publicznych, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, a także prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Mundurowi omówili również zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobami obcymi i przypomnieli o numerze alarmowym 112.
Wierzymy, że wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej rzeczywistości. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe, które każdy Podopieczny powinien posiadać a także broszury informacyjne. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Czytaj więcej...

Obchody Święta Niepodległości w Naszym Domu

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Upamiętnia rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i powrotu naszego kraju na mapę Europy po 123 latach zaborów. Jest to dzień niezwykle ważny dla nas Polaków. Dzień refleksji nad znaczeniem słowa ojczyzna i nas jej miejscem w naszych sercach. Patrzmy więc dziś wszyscy w oczy naszej Ojczyzny. Pytajmy o Naszą miarę polskości, odpowiedzialności i miłości do Niej.

https://www.youtube.com/watch?v=T8rlYnFo0hU

Czytaj więcej...

Wizyta przedstawicieli Niezrzeszonych Dąbrowiaków z Chicago

Dzisiaj spotkała Nas miła niespodzianka. Mieliśmy okazję gościć ludzi o wielkim sercu i miłości do drugiego człowieka, zwłaszcza człowieka niepełnosprawnego, Państwa Katarzynę i Dariusza Szczepanek, przedstawicieli Niezrzeszonych Dąbrowiaków z Chicago. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, za co z całego serca dziękujemy. Dziękujemy również za piękny prezent.